Žáci 8. A a 8. B navštívili ve středu 28. února divadelní představení v angličtině s názvem Peter Black 2 – New beginning v Dělnickém domě. Jednalo se o volné pokračování divadelního představení uskutečněného v loňském roce.

Hlavní hrdina Peter Black, který souhrou nešťastných okolností skončil na ulici bez domova, si dává předsevzetí najít si novou práci. Nehledá jen ve svém oboru IT technologií, ale zkouší práci kominíka, ostrahy v obchodu, pečovatele v domově seniorů, stěhováka či pracovníka myčky aut. Zjišťuje úskalí jednotlivých zaměstnání a neobejde se ani bez přešlapů, které ho donutí danou práci opustit. Nakonec získává nejen práci v antikvariátu jako správce sítě a online shopu, ale i nadstandartní bydlení. Je to úspěšný start do jeho nového života.

Žáci si procvičili slovní zásobu související s tématem povolání a hledáním práce. Na základě vtipných dialogů na jevišti si vyzkoušeli porozumět anglickému hranému slovu.

Představení se nám moc líbilo a těšíme se na další počiny z dílny Divadelního centra Zlín.

Mgr. Ivona Charvátová