V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Adaptační den v 6. B
V prvním týdnu školy proběhl u 6. ročníků tzv. adapťák – nebo-li adaptační den s třídním učitelem. Žáci 6. B nejprve strávili hodinu ve škole, kde pomáhali s výmalbou své třídy profíkům ze SŠ Jílová, se kterou spolupracujeme od minulého roku. Děti si vyzkoušely míchání barvy, malování válečkem i štětcem a několik odvážlivců i chůzi na štaflích. Poté jsme vyrazili ven do Mariánského údolí. Zde měla paní psycholožka pro žáky připraveno několik her zaměřených na stmelování kolektivu, u kterých jsme se všichni pobavili. Zlatým hřebem adapťáku pak byla návštěva bobové dráhy. Nakonec alespoň jednu jízdu podnikli všichni žáci, někteří jeli i sedmkrát a bořili denní rekordy v rychlosti jízdy. Kdo chtěl, mohl se ještě vyřádit na dětském hřišti s hradem, které je součástí bobovky. Pak jsme již spěchali zpět na autobus, abychom stihli oběd ve škole. Myslím, že všem zúčastněným se akce líbila a odnesli si z ní hezké zážitky.
Ing. Jitka Blahová




