Léto skončilo jako vždy až moc brzy a žáci se opět setkali ve školách. Abychom si na sebe všichni zvykli a mohli si jako třídní kolektiv neformálně užít ještě trochu pěkného počasí, rozhodli jsme se pro naše žáky na II. stupni zorganizovat adaptační dopoledne.

Každá třída se svým třídním učitelem vyrazila do přírody v blízkosti Vinohrad, nejčastěji se jednalo o Mariánské údolí nebo Bílou horu.

Žáci VIII. B si v Mariánském údolí uspořádali barevný piknik. Předem jsme si rozdali barvy a v určené barvě každý donesl něco dobrého k snědku. Zábava a povídání pak plynulo samo, hráli se karty, badminton a házelo frisbee. Čas jsme si našli i na hry utužující kolektiv. Na zpáteční cestě někteří žáci využili možnosti jízdy na bobové dráze.

Mgr. Iveta Smejkalová

S IX.A jsme se vydali na Bílou horu, která se nachází nedaleko školy. Šli jsme tedy pěšky, a jelikož nám počasí přálo, procházka byla moc příjemná. Na Bílé hoře jsme si na ještě rosou mokré trávě roztáhli piknikové deky, vybalili pití a jídlo, které donesli žáci a užívali si jeden z posledních letních dnů letošního roka. Vedle dobrého jídla a pití nechyběla ani skvělá nálada, při které jsme si v kruhu sdíleli zážitky z prázdnin a zahráli i nějaké hry. Po poledni jsme se vydali pěšky zpět do školy a zakončili adaptační den ve školní jídelně obědem.

Mgr. Gabriela Kostková

VIII. A se vydala z Líšně k Muchově boudě. Zde jsme si na sice mokré, ale krásně zelené louce rozprostřeli deky a začali připravovat piknikovou tabuli. Každá skupina měla jiný jídel výběr – někteří vsadili na domácí výrobky, jiní na zeleninu a ovoce. Na piknikových dekách se objevily buchty, pomazánky, jednohubky, plnění šneci a jiné pochutiny. Paní učitelka přinesla pro celou třídu domácí věnečky z odpalovaného těsta. Připravené misky a talíře s jídlem jsme dozdobily květinami a listy, aby lahodily i oku. Pak již mohlo začít společné ochutnávání a hodnocení laskomin. Brzy jsme měli plná bříška. A to byl čas na několik pohybových her. Při cestě zpátky Mariánským údolím jsme pak měli čas si s kamarády povykládat, jak jsme prožili prázdniny. Vždyť jsme se celé dva měsíce neviděli!

PhDr. Marcela Kuchyňková