V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Branný den
V pondělí 27. září se školou rozezněl požární poplach. Všichni jsme se během chvilky shromáždili na školním hřišti. Naštěstí byl poplach pouze cvičný, ale alespoň víme, jak se zachovat v případě, že by byl skutečný.
Když už jsme byli všichni venku, rozešli jsme se do okolních přírodních lokalit. Obě páté třídy společně zavítaly na nedalekou Bílou horu. Po úvodní bitvě o Bílou horu, v tomto případě ve vybíjené, čekala děti po okolních stromech rozvěšená Geometrická hledačka, při které si všichni zábavnou formou zopakovali učivo geometrie z předchozích let. Po úspěšném vyluštění tajenky a svačině následovala nabídka různých forem cvičení v přírodě. Na řadu přišla skákací guma i švihadla, ale největší úspěch sklidil míč a hra zvaná Vracečka.
Na závěr jsme se ještě zašli podívat z vyhlídky na brněnské dominanty Petrov a Špilberk a celí vyhládlí jsme se s radostí vrátili do školy na výborné rizoto.
Mgr. Tereza Kučerová,
třídní učitelka V. B










