V pondělí 27.  září se školou rozezněl požární poplach. Všichni jsme se během chvilky shromáždili na školním hřišti. Naštěstí byl poplach pouze cvičný, ale alespoň víme, jak se zachovat v případě, že by byl skutečný.
Když už jsme byli všichni venku, rozešli jsme se do okolních přírodních lokalit. Obě páté třídy společně zavítaly na nedalekou Bílou horu. Po úvodní bitvě o Bílou horu, v tomto případě ve vybíjené, čekala děti po okolních stromech rozvěšená Geometrická hledačka, při které si všichni zábavnou formou zopakovali učivo geometrie z předchozích let. Po úspěšném vyluštění tajenky a svačině následovala nabídka různých forem cvičení v přírodě. Na řadu přišla skákací guma i švihadla, ale největší úspěch sklidil míč a hra zvaná Vracečka.
Na závěr jsme se ještě zašli podívat z vyhlídky na brněnské dominanty Petrov a Špilberk a celí vyhládlí jsme se s radostí vrátili do školy na výborné rizoto.

Mgr. Tereza Kučerová,
třídní učitelka V. B