V prosinci se vydali třeťáci na Cestu za poznáním. Jedná se o aktivitu na rozvoj čtenářské gramotnosti. Nejdříve se v hodině čtení naučili pracovat s různými encyklopediemi. V následující hodině si vylosovali svého parťáka a mohli vyrazit na pomyslnou cestu. Jejich úkolem bylo přečíst si úvodní motivační text s pokyny, potom postupně vyhledávali v sedmi různých encyklopediích odpovědi na záludné otázky a zapisovali je do očíslovaných políček na pracovním listu. Nakonec museli přijít na to, jak mají vyluštit tajenku, která ukrývala odvěké tajemství.

Všechny děti práce s encyklopediemi bavila, pochvalovaly si i spolupráci ve dvojicích a už se těší, až si to někdy zopakují. Těšit se mohou i druháci, kteří tuto cestu podniknou v novém roce.

                                                                                                                                              Mgr. Tereza Kučerová