Cesta

Na Pálavském náměstí jsme měli sraz v osm hodin večer, po příjezdu autobusu jsme naložili kufry, rozloučili se s rodiči a vydali se na cestu do Itálie, do města Rimini. Celkem jsme na cestě měli tři zastávky. První v Mikulově, druhou v Rakousku před městem Klagenfurt, třetí už v Itálii. Na místo jsme přijeli kolem deváté hodiny ráno, kufry jsme si přenesli do zahrady před hotelem a čekali jsme, než odjede škola, kterou jsme v hotelu střídali my. Po ubytování v hotelu jsme si vybalili a připravili jsme se na pláž, která je kousíček od hotelu. Hned jsme všichni vyzkoušeli, jak teplé je moře a zda je slané. U vody jsme vydrželi až do šesti hodin a pak jsme se vrátili do hotelu na večeři. Potom jsme se šli projít podél moře a ochutnali zdejší zmrzlinu, která je moc dobrá.

 

Neděle 3. 6.

V neděli ráno nás v 7.30 vzbudila služba. Po snídaní jsme šli k moři. Koupali jsme se, opalovali, trochu i odpočívali nebo si na pláži házeli s balonem, kluci si zahráli fotbal a odpoledne byla soutěž. Hráli jsme hru mὅlky, u které jsme se zasmáli a pobavili. Finále se bude dohrávat zítra dopoledne.

                                                                              Terka, Nasťa, VI. B

 

Pondělí 4. 6.

Ráno jsme začaly budíčkem spolužáků, protože dnes jsme měly celý den službu. Po probuzení a vydatné snídani jsme se všichni vydali k moři. Dnešní program u vody byl mimo koupání turnaj v ringu. Ti, kteří se chtěli zúčastnit, se střídali ve hraní, ostatní lovili kraby, plavali nebo hráli mὅlky. Pak jsme se vydali zpět do hotelu, abychom si odpočinuli a mohli opět pokračovat v činnostech, které probíhaly dopoledne. Dnešní den jsme si pěkně užili nejen díky turnaji a koupání, ale i díky dobré atmosféře, která tady mezi námi panuje. Po večeři a vyhlášení vítězů v soutěži jsme opět vyrazili do města, tentokrát na druhou stranu od hotelu.

                                                                                                              Sabina, Natka, Kristýna, IX. A

 

Úterý 5. 6.

Ráno započalo smutnou zprávou, umřel náš oblíbený krab. Avšak zbytek dne se odehrával v pozitivním duchu. Dopoledne byly ukončeny turnaje v ringu slavným vítězstvím Matěje F.  a Fredyho H.  a v ženské kategorii Natálie Z. a Sabiny R. I přes nepříznivé počasí se našli tací, kteří vlezli do moře. Odpoledne jsme nasedli do autobusu a jeli do San Marina, které je vzdálené asi 25 km od Rimini. Během cesty jsme pozorně naslouchali zajímavému výkladu naší delegátky. V San Marinu jsme společně vystoupali až k jedné ze tří pevností, kde jsme si dali rozchod. Cesta zpět proběhla v klidu, rozloučili jsme se potleskem s řidičem a těšíce se na večeři odešli zpět na naše pokoje.

                                                                                                                                             David, Petr, Honza, IX. A

 

Středa 6. 6.

Dnešní den jsme začali během po pláži. Poté jsme jako každý den šli na snídani. Po snídani jsme se vydali do historického centra města Rimini. Protože se konaly trhy, měli jsme možnost se na ně podívat a něco si i koupit.  Na hlavním náměstí, kde se nachází socha Caesara, jsme potkali nějakého Afričana, který prodával náramky. Dlouho jsme se s ním bavili a nakonec si udělali společnou fotku. Potom jsme šli směrem do hotelu. Po cestě jsme se ještě stavili v obchodě, kde měli všechno za jedno euro. Nejvíc na odbyt šla pískací kachna pro psy. Tu si zakoupila většina z nás. Odpoledne jsme šli na pláž. Někteří z nás se koupali, jiní zase hráli přehazovanou. Většina z nás se zúčastnila soutěže v běhu v moři pro balon. Pak následovala večeře, procházka a noční klid.

                                                                              Matěj, Kája, VIII. A, B

 

Čtvrtek 7. 6.

Dnes jsme vstávaly v sedm hodin, protože jsme měly službu a budily jsme ostatní spolužáky. Po snídani jsme se všichni připravili na výlet, sešli jsme se v hale hotelu v 8.55. Šli jsme na autobusovou zastávku a místní dopravou jsme dojeli do zábavního parku Itálie v miniaturách. Po zakoupení vstupenek jsme šli dovnitř a dostali první rozchod. My jsme nejvíce času strávily na jedné z mnoha atrakcí, a to na kládách, na kterých jsme jezdily jako na horské dráze a skončily ve vodě, která nás postříkala. Po druhém rozchodu jsme šly na další atrakci. Projely jsme se na gondole po miniaturních Benátkách. Chtěly jsme se projet vláčkem, který jezdil nad celým parkem, abychom si prohlédly celý park, ale v tu dobu byl vláček obsazený. Ve dvě hodiny jsme se všichni vrátili zpět na hotel, po poledním klidu vyrazili na pláž. Na pláži jsme dohrávali turnaj v přehazované. Večer jsme strávili na zahradě, kde jsme hráli různé hry a povídali si.

                                                                            Sára, Sabina T., Marcela, VI. A, B

 

Pátek 8. 6.

Dopoledne nám počasí nepřálo, pršelo, a to celkem dost, tak jsme zůstali na hotelu. Měli jsme osobní volno, které každý strávil jinak. Odpočívali jsme, hráli různé hry nebo si jen tak na pokoji povídali. Odpoledne už zase vykouklo sluníčko, tak jsme vyrazili na procházku. Šli jsme se podívat do přístaviště, kde kotvily různé lodě a jachty. Cestou zpět do hotelu jsme se stavili v obchodě a nakoupili si pití a už i jídlo na zítřejší cestu domů. Pět kluků s panem učitelem si zahráli s místními Italy fotbal, mimochodem – vyhráli jsem. Ostatní se vrátili do hotelu a šli ještě na chvíli na pláž. Po večeři jsme šli na naši oblíbenou procházku podél moře a koupili si ještě naposledy zmrzlinu. Večer jsme už pomalu někteří začali balit.

 

Sobota 9. 6.

Ráno jsme se sešli v osm na snídani a po snídani jsme si šli dobalit věci, protože jsme museli do deseti hodin vyklidit pokoje. Pak jsme šli na pláž, kde jsme si ještě užívali vody, vln a sluníčka. Po obědě jsme se opět vrátili na pláž, protože jsme měli naplánovaný odjezd až na devátou hodinu. I ten poslední den jsme si pěkně užili. Potom už nás jen čekala celkem náročná cesta domů, kterou jsme z velké části prospali. Výlet do Itálie se nám všem líbil. Užili jsme si krásných chvil na pláži u moře, na našich výletech jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, zasportovali jsme si, pobavili se a získali další zkušenosti. A to vše také díky našim učitelům – paní učitelce Bielikové, Šíblové a panu učiteli Urubčíkovi, kteří byli ochotni toto všechno s námi absolvovat.

                                                                              Žáci, kteří se zúčastnili výjezdu do Itálie