V únoru se na naší škole konala soutěž ve čtenářské gramotnosti, které se účastnili žáci všech třetích tříd.  Čekal na ně poměrně obtížný, ale za to zajímavý text o vydře mořské. Mimo jiné se z něj dozvěděli, jak šikovně se vydra dokáže pomocí kamene zbavit ostnů ježovek.

Žáci si měli text pozorně přečíst a na jeho základě zodpovědět přiložené otázky. Nejlépe si s tímto úkolem poradil Tomáš Kuba z třídy 3. B, který obdržel čtrnáct bodů z patnácti možných. Na druhém místě se s dvanácti body umístili hned tři žáci, a to Silvie Lopourová z třídy 3. A a chlapci Lukáš Man a Matyáš Heinz z třídy 3. B. Třetí příčka pak patřila opět třem žákům – Vojtěchu Sedláčkovi z třídy 3. C, Danielu Peschelovi a Patriku Šulcovi ze 3. B, tito žáci získali jedenáct bodů.

Všem žákům děkujeme za účast a doufáme, že svoji čtenářskou gramotnost budou i nadále rozvíjet četbou hezkých knížek a prací se zajímavými texty.

Mgr. Michaela Žďárská