Součástí rozvoje čtenářské gramotnosti byl daltonský projekt 1. stupně, jehož letošním tématem bylo divadlo. Každá třída pojala tohle téma po svém. Někteří nacvičovali krátké divadelní představení, vyráběli kulisy a loutky, jiní sháněli co nejvíce informací o brněnských divadlech. Dne 31. 5. proběhlo společné setkání žáků 1. – 3. tříd, kde nám všichni výsledky své práce předvedli. Mohli jsme vidět pohádky O Koblížkovi, O Červené karkulce, Boudo, budko, poslechli jsme si mnoho hezkých písniček a básniček o zvířátkách. Starší žáci nám pověděli informace o brněnských divadlech pro děti i dospělé, o tom, jak to vypadá uvnitř divadla a také jsme slyšeli jejich zkušenosti z návštěv různých divadel. Pro všechny žáky i paní učitelky to bylo příjemně strávené dopoledne a již se těšíme, až se příští rok sejdeme u dalšího společného projektu.

Mgr. Denisa Adamíková

 

Daltonský projekt 1. stupně – divadlo

 

Daltonský projekt 1. stupně – divadlo

 

Daltonský projekt 1. stupně – divadlo

 

Daltonský projekt 1. stupně – divadlo