V posledním listopadovém týdnu navštívila děti devátých ročníků paní Kamila Zemková ze společnosti Smartego. Dětem bylo vtipnou formou nastíněno, jak funguje mozek a jakými způsoby lze zapojit více kreativity do všedních dnů. Žáci diskutovali i o stresových situacích, které je jako deváťáky již často zahlcují. Během workshopu se tak seznámili s metodami, jak s nepříjemnými emocemi pracovat. Vyzkoušeli si například správné dýchání nebo body scanning. V další části workshopu děti zjišťovaly své silné stránky a co to je být ve flow. Dokonce si vyzkoušeli sami sebe za něco pochválit, což pro ně nebylo úplně jednoduché. V poslední části proběhla diskuze o sociálních sítích a jejich vlivu, čímž byla většina žáků překvapena. Velmi ocenili tipy a triky, jak na sociálních sítích netrávit většinu volného času.

 

Mgr. Iveta Smejkalová Deváťáci na worskhopu „Hackni svůj mozek“ Deváťáci na worskhopu „Hackni svůj mozek“ Deváťáci na worskhopu „Hackni svůj mozek“