V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Deváťáci navštívili zámek Slavkov – Austerlitz
Žáci devátých ročníků se v úterý 27. 5. v rámci školního výletu vydali na návštěvu zámku ve Slavkově u Brna. Cestu absolvovali vlakem a hromadnou městskou dopravou, díky čemuž si mohli užít i trochu cestovatelského dobrodružství.
Po příjezdu do Slavkova se žáci zúčastnili prohlídky zámku vedené v angličtině. Prohlídka trvala přibližně 45 minut a byla zpracována interaktivní formou, která žáky aktivně zapojovala. Během prohlídky pracovali s připravenými pracovními listy obsahující otázky, úkoly a kvízy. Tato aktivita jim nejen pomohla lépe porozumět výkladu, ale zároveň si mohli procvičit anglický jazyk v reálném prostředí.
Po prohlídce interiérů následovala procházka krásnou zámeckou zahradou, která poskytla příjemný prostor k odpočinku i společnému sdílení zážitků.
Celý výlet byl velmi vydařený. Žáci si užili nejen poznávání historie a kultury, ale i zábavnou a netradiční výuku. Zámek Slavkov jim nabídl zajímavý pohled do minulosti a zároveň jim poskytl možnost strávit příjemný den mimo školní lavice.
A. Bendová, K. Malá, žákyně třídy\9.A






