V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Divadlo Z pohádky do pohádky
Všechny děti třetích tříd navštívily divadlo BÁRKA, kde zhlédli veselé představení „Z pohádky do pohádky“ od Divadelního spolku OUKEJ.
O tom, jaké pohádky se budou hrát, rozhodovaly samy děti hodem kostkou. A nezůstalo jen u sledování – děti se staly součástí pohádek! Některé si zahrály třeba trpaslíky ve Sněhurce nebo pomáhaly tahat velikou řepu.
Pohádky hrály dvě neslyšící herečky pomocí pohybu, mimiky a českého znakového jazyka, vše bylo doprovázené živou hudbou a zvuky.
Děti si odnesly nejen spoustu smíchu a krásný zážitek, ale naučily se také několik výrazů ve znakovém jazyce.
Bc. Eva Slavíčková













