V dubnu se vybraní žáci 4. a 5. tříd zúčastnili hned několika sportovních klání.

Začali fotbalovým turnajem McDonald’s cup hraném na umělé trávě na ZŠ Janouškova. Tým složený z větší části ze čtvrťáků to proti starším soupeřům neměl jednoduché, přesto se nevzdávali a bojovali o každý míč. Zejména zápas proti domácí Janouškové se našemu týmu, v němž hrála i 2 děvčata, povedl. V brance nás držela Amálka Maliňáková a střelecky se prosadili Michal Romanovský a Matěj Kopřiva. Turnaj jsme si užili, i když jsme nevyhráli.

Následoval turnaj ve vybíjené, který jsme hráli ve sportovní hale TJ Tesla Lesná. Začali jsme úspěšně remízou se ZŠ Horníkova 5:5, potom nám dali lekci z vybíjené mladí volejbalisté ze ZŠ Milénova 10:2. Se ZŠ Novolíšeňskou jsme sehráli parádní 1. poločas, ale ve druhém se nám už tak nedařilo a prohráli jsme 5:9. Vyrovnaný zápas se ZŠ Kotlářskou byl nakonec bohužel vítězný pro soupeře, který zvítězil 7:6. Turnaj jsme zakončili vítězně, když jsme porazili ZŠ Botanickou 8:5.

Poslední dubnovou sportovní akcí byl atletický trojboj žáků 5. tříd. Dva žáci a dvě žákyně naší školy se utkali s dalšími sedmnácti týmy brněnských základních škol o postup do krajského finále. Postupně soutěžili v běhu na 50 m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a celé to uzavřeli štafetovým během 4×60 m. Celý náš tým podal vyrovnané výkony v první polovině startovního pole, což je vyneslo v celkovém pořadí škol na nádherné 5. místo. Mezi jednotlivci pak zazářil Matěj Kopřiva, který obsadil 2. místo v hodu výkonem přes 45 m.

Všem hráčům i atletům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalším sportování.

                                                                                                                                                                Mgr. Tereza Kučerová