V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Empík cyklista – 4. ročník
Jak jezdit bezpečně na kole? Čtvrťáci už to vědí!
Žáci 4. ročníků naší školy se v letošním školním roce 3x zúčastnili výukového programu Empík cyklista na Dopravním hřišti Riviéra. Tento program je zaměřen na zvýšení bezpečnosti dětí v silničním provozu a rozvoj jejich dopravních dovedností.
Během výuky žáci absolvovali hodiny teoretické přípravy, ve kterých se seznámili s pravidly silničního provozu, dopravními značkami a zásadami bezpečné jízdy na kole. Následně si své znalosti vyzkoušeli v praxi při hodinách jízdy na dopravním hřišti, kde trénovali správné chování v různých dopravních situacích.
Na závěr programu čekala na všechny účastníky závěrečná zkouška, která prověřila jejich teoretické znalosti i praktické dovednosti. Ti, kteří zkoušku úspěšně zvládli, byli odměněni Průkazem cyklisty.
Všem žákům gratulujeme k jejich úspěchu a věříme, že získané zkušenosti využijí při bezpečném pohybu na silnicích.
Mgr. Lucie Doláková




