V pondělí 8. 10. se třídy 4.A a 4.B vydaly na exkurzi do České spořitelny na ulici Kounicova. Akce proběhla v rámci projektu Abeceda peněz, který má za úkol děti poučit o finanční gramotnosti. Exkurze tento projekt odstartovala.

Naším úkolem v projektu je založit si firmu, vyrábět výrobky, které následně prodáme na vánočním jarmarku.

Česká spořitelna  dětem na rozjezd firmy poskytla vstupní kapitál, který

děti využijí na nákup materiálu a propagaci firmy.

Samotná exkurze začala v zasedací místnosti, kde na děti čekala připravená přednáška, zakončená vědomostním kvízem. Díky tomuto kvízu jsme se naučili  různé pojmy z oblasti financí a podnikání např. podnikatelský plán, základní kapitál, příjmy a výdaje.

Exkurze pokračovala prohlídkou budovy. Během ní jsme se dozvěděli základní informace o samotné bance a podívali se do různých prostorů banky (pokladna, trezor, aj.), ve kterých nám byly vysvětleny konkrétní bankovní operace. Děti si mohly vyzkoušet výběr z bankomatu, vypisování složenek a počítání mincí v počítačce.

Všem se exkurze moc líbila, protože jsme se dozvěděli hodně užitečných informací, které děti mohou uplatnit v dalším životě.

Jana Řiháková, Ludmila Dofková