V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Exkurze v České televizi
První květnovou středu se naši deváťáci měli možnost podívat do brněnského studia České televize. Díky poloze naší školy jsme tentokrát nemuseli nikam jezdit, protože na Trnkovu ulici jsme se pohodlně dostali krátkou procházkou.
Paní dramaturgyně nás provázela více než hodinu po celém zázemí ČT. Navštívili jsme maskérnu, kostymérnu, sklad kulis, ale také natáčecí studio, ze kterého se vysílá pořad Dobré ráno, AZ kvíz nebo prostory, kde pracuje režisér, střihači nebo třeba zvukový mistr. Nahlédli jsme také do zpravodajského newsroomu a kdo chtěl, usedl za moderátorský stůl.
Během prohlídky se žáci dozvěděli spoustu informací a zajímavostí z prostředí novinářů, reportérů, televizních techniků a mnoha dalších profesí, které se na televizní tvorbě podílí. Tím, že měli možnost nahlédnout takzvaně „pod pokličku“, si už vždycky budou moci lépe představit, co se děje před i za kamerami a co všechno ovlivňuje výsledek, který pak vidí na svých obrazovkách nebo displejích.
Mgr. Zuzana Poláková

