Již dávno neplatí, že kluci hrají fotbal a holky tancují. Přesvědčit jsme se o tom mohli
v pátek 19. května, kdy školní družina na Mutěnické, ve spolupráci se Svazem malé kopané Brno, pořádala fotbalový turnaj. Přihlásilo se bezmála 60 dětí, ze kterých se vytvořilo 6 smíšených týmů. Už postup ze dvou základních skupin nebyl jednoznačný – výkony všech družstev byly vyrovnané,
a tak se muselo přistoupit k penaltám. I finálový zápas byl napínavý, vzrušující a emoce hýbaly všemi účastníky i diváky. Nakonec po dlouhém penaltovém rozstřelu vyhrál tým Barca. Všichni hráči na prvních třech místech byli odměněni medailemi, nejúspěšnější čtyři družstva získala navíc i krásné poháry. Pro svá ocenění si hrdě přišli i dva nejlepší hráči a brankář.

Úspěšný měsíc prožily i naše mažoretky a roztleskávačky. Koncem dubna je čekala první letošní soutěž – Mezinárodní taneční festival. Ten se po covidové pauze opět vrátil do krásného sálu Babylon. Děti si tam tak v záři reflektorů a světelných efektů zažily slávu v plném slova smyslu. O týden později měly rodiny tanečníků nabitý prodloužený víkend – v sobotu soutěž v Letovicích a v pondělí krajské kolo pohybových skladeb v Blansku. Soutěžní maraton ukončil 20. května Summer Dance Cup v Boskovicích. A výsledky těchto čtyř soutěží? Krásné – 9 x zlato, 3 x stříbro a 1 x bronz.

Hana Blažková, vychovatelka ŠD.