Naše škola se již tradičně zúčastnila dubnového turnaje základních škol a víceletých gymnázií ve futsalu, které pořádá ZŠ Svážná (Brno – Bosonohy). Výběr naší školy složený z žáků 8. a především 9. ročníku si velmi snadno zajistil postup z prvního kola do vyřazovací fáze turnaje, ve které se o týden později potkala nejlepší družstva systémem play-off. Náš výběr změřil v osmifinále síly s domácími hráči ze ZŠ Svážná, a přesto že byl po většinu zápasu lepším týmem, rozhodly dva slepené góly v prvním poločasu, na které náš výběr sice dokázal reagovat snížením, avšak přes závěrečný nápor se mu už vyrovnat nepodařilo. Po loňském vynikajícím 4. místu bylo konečné 9. místo určitým zklamáním, a to především díky velkému potenciálu týmu. Všem členům našeho družstva ovšem patří poděkování za dobrou reprezentaci školy a za odhodlání, se kterým do turnaje šli. Jmenovitě jsou to: Vojtěch Pustina, Nicolas Bilý (oba 8. A), Frederik Hubený, Patrik Boldi, David Mach (9. A), Kája Stejskal, Vladislav Melnyk a Patrik Horňáček (všichni 9. B).

Mgr. Lukáš Musil a Mgr. Josef Strouhal