V tomto školním roce si žáci naší školy oživí výuku hudební výchovy návštěvou hudebních programů (výchovných koncertů a workshopů), které pořádá edukační oddělení Filharmonie Brno.

Prvními posluchači, ale i muzikanty byli v pondělí 14. listopadu žáci 4. tříd, když navštívili netradiční výchovný koncert kombinovaný s workshopem, nazvaný „Pravidla hudebního provozu“. Na programu bylo několik úryvků skladeb slavných světových skladatelů v úpravě pro soubor šesti violoncell. Děti nejen poslouchaly, ale samy měly možnost některé ze skladeb aktivně doprovodit.

Pochodovaly tedy k úryvku z baletu P. I. Čajkovského Louskáček, seznámily se s dynamikou a sledovaly hudební motiv putující mezi jednotlivými nástroji v Rachmaninově skladbě Vokalíza, hlídaly (a některé z nich přímo na pódiu zaznamenávaly) pomlky v části Ráno ze suity Peer Gynt norského skladatele Edvarda H. Griega nebo třeba tleskaly v rytmu Bartókových Rumunských tanců.

Žáci se tak na koncertě nejen dobře bavili, ale i něco dozvěděli, naučili a měli možnost si „zahrát“ spolu s profesionálními hudebníky v krásném prostředí historické budovy Besedního domu.

Na příští dávku hudby (a hlavně rytmu) pod taktovkou brněnské filharmonie se mohou 22. listopadu těšit sedmáci, kteří v Besedním domě navštíví workshop s názvem „Orff-orchestr“.