Žáci z IX. B se spolu loučili projížďkou na dračí lodi po řece Svratce. Součástí programu byla instruktáž a taktéž nachystání lodi na plavbu, což nebylo úplně jednoduché. Zabrat museli naprosto všichni,  pokud jen jeden člen týmu dělal něco špatně, okamžitě se to projevilo. Žáci tak museli prokázat velkou soustředěnost a schopnost práce v týmu. Nicméně, dopravit lodě na vodu se brzy úspěšně podařilo, a tak mohlo přijít na řadu samotné pádlování do rytmu bubnu. Žáci si užili vyjížďku po řece po proudu i proti proudu, dokud nezačalo divoce pršet. I to však občas k tréninku patří, jak jsme se dozvěděli od místního kormidelníka Petra, na počasí se nehledí. I navzdory dešti jsme promáčení museli loď z vody vytáhnout a uklidit. Žáci se nenechali zastrašit a vše bravurně zvládli. Za odměnu je čekala teplá sprcha a čaj, následně také oběd, na který si společně zašli.

Děkujeme společnosti Torrsen za možnost vyzkoušet si tento sport a týmovou práci a doufám, že i navzdory počasí budou žáci na tento zážitek vzpomínat pozitivně.

 

Mgr. Iveta Smejkalová

dracilode2