Prvňáci se rozloučili se svým prvním školním rokem výletem do nedalekého Kunštátu, kde navštívili zdejší malou pekárnu. Zahráli si na pekaře a pekařky a z opravdového těsta si vytvořily preclíky, šneky, srdíčka apod., tyto výrobky jim byly upečeny a děti si je odvezly domů. Paní pekařka nám vysvětlila jak  se peče chléb, ukázala nám pec na chleba a stroj na výrobu rohlíku, popovídala o kvásku a  různých druzích mouky, kterou děti měly možnost i ochutnat. V druhé části výletu jsme se autobusem přesunuli do Rudky, kde jsme navštívili jeskyni blanických rytířů s poutavým a poučným povídáním paní průvodkyně. Viděli jsme i netopýra.  Součástí byla i zážitková zahrada se spoustou podnětných prvků – hmatové džbány, podzemní telefon, prožitkový chodník, krasohled, poslouchali jsme bzučení včel aj. Výlet se dětem moc líbil a odvezly si krásné vzpomínky.

                                                                                                                                Mgr. Magda Střelská