Do Nového roku jsme vykročili s opravdovou chutí, a to doslova! Žáci druhého stupně se pustili do trochu netradiční tvorby. Umění totiž nemusí být nuda, ale i pěkná zábava, v tomto případě i lahodná zábava.

Už jste někdy slyšeli o novém, moderním a všemi oblíbeném umění v podání food-artu? Pokud ne, tak po tomto příspěvku budete v obraze. Food art je známý po celém světě, je to forma nového a velmi oblíbeného umění nejen mezi odborníky z vyhlášených restaurací, ale i pro amatérské nadšence, a právě těmi jsme se stali i my!

Trend focení pokrmů je nám všem dobře známý, ale když se jídlo stává skutečným uměním, tak to už se jedná o skutečný skvost, který si jeho „stvořitel“ do sebemenšího detailu pořádně promyslel. A protože i naši žáci dokážou svá díla dotáhnout k dokonalosti, tak jsme se rozhodli, z bezpečí domova a ve spolupráci s plnou lednicí, vytvořit vlastní „food art“ a vytvořit tak obrazy bez pastelek.

Navíc, kdy jindy budeme mít takový přístup, k našim lednicím a plným spižírnám, než právě v době „covidové“, zavřeni doma při online výuce

Jen se podívejte a třeba i inspirujte tvorbou našich žáků.

Mgr. Markéta Kubátová