V pondělí 14. listopadu navštívily čtvrté ročníky ZŠ Mutěnická v brněnském Besedním domě hudební koncert Filharmonie Brno – „Pravidla hudebního provozu“. Základní pravidla hudby jako je rytmus, tempo nebo délka not žákům v jednotlivých ukázkách světoznámých skladeb představil violoncellový soubor – Solitutticelli Cello Ensemble a celým pořadem nás poutavě provázely dvě skvělé moderátorky. Děti si hudební pravidla během vystoupení mohly také několikrát samy vyzkoušet a prožít všemi svými smysly. V těchto chvílích v sále zněla nejen krásná hudba, ale také sladěné tleskání, tiché či hlasité rytmické dupání všech zúčastněných a podle veselých tváří dětí, učitelů a také moderátorek a hudebníků bylo jasně vidět, že všichni jsme si dohromady celé představení náramně užili.

Mgr. Lenka Vovsová