Dne 1. Června, na Mezinárodní den dětí, naši školu navštívila Hudební skupina Marbo. Pro žáky I. stupně měla připravený výchovný koncert na téma Žádný muzikant z nebe nespadl. Během hodinového koncertu zazněly písničky Maková, Poštovní skřítci, Úžasné autíčko, které byly z tvorby skupiny Marbo, ale i spousta dalších písní, které děti znají třeba i z hudební výchovy. V jedné písničce se z dětí stali bubeníci, v další zpěváci, v jiné zase tanečníci. Děti si koncert opravdu užívaly a všichni doufáme, že tento koncert u nás nebyl poslední.

Písní Milenci v texaskách z původního českého muzikálu Starci na chmelu pak zahájila hudební skupina druhý výchovný koncert s názvem Fenomén muzikál. Žáci 6. a 7. ročníku se na něm dozvěděli, mimo jiné, kdy, kde a za jakých okolností tento hudební žánr vznikl a poslechli si ve zdařilém podání skupiny známé písně z nejslavnějších muzikálů světových (například Divotvorný hrnec, Hello, Dolly, Cats, My Fair Lady) i českých (třeba Kdyby tisíc klarinetů nebo Limonádový Joe). Společně s muzikanty, vybavenými profesionální hudební technikou a doprovázejícími se na elektronické klávesy a tenorsaxofon, měli možnost naučit se a zazpívat si píseň Pátá z muzikálu Rebelové nebo Na kolena ze Šakalích let. Věříme, že podobné koncerty jsou pro mnohé děti inspirací k dalšímu objevovaní hudby i k případným vlastním muzikantským počinům.

Lucie Eliášová, Mgr. Zuzana Poláková