V termínu 18. 2. – 22. 2. 2019 absolvovali žáci ZŠ Mutěnická lyžařský výcvik v Karlově pod Pradědem. Lyžařského kurzu se zúčastnilo 28 dětí ze 7., 8. a 9. tříd s doprovodem.

Žáci byli rozděleni do 2. skupin (začátečníci a pokročilí). Každý den dopoledne i odpoledne jsme byli objednaným skibusem odvezeni na náš svah – Ski aréna Karlov, kde žáci nacvičovali techniku lyžování. Sněhové podmínky pro výuku jsme měli velmi dobré.  Každé ráno žáky na svahu čekala rozcvička a pak nácvik  různých druhů oblouků, ale také hry na svahu . I slabší lyžaři si nakonec troufli na závody ve slalomu a poslední den  sjížděli beze strachu i náročnější  svah.

Po večeři měli žáci 45 min. teoretické části ve formě video přednášky a besedy např. o technice lyžování, historii lyžování, výzbroji, výstroji a mazání

Třetí den odpoledne byl odpočinkový a ten jsme strávili v  bazénu a vířivce na hotelu Kamzík a část z nás se vydala s doprovodem na procházku do okolí.

Společnou večerní zábavu si žáci organizovali sami v podobě her a sportovních  soutěží.  Na chatě nám dobře vařili a starali se o nás. Poslední večer byli žáci ohodnoceni diplomy za závody ve slalomu a za úklid pokojů.

Rodiče měli na edookitu přehled o tom, jak se jejich dětem daří s fotodokumentací.

Žákům se i přes rozmary  počasí lyžařský kurz líbil a hned by jeli znovu, což není v příštím roce vyloučeno.

Na závěr bychom chtěli jménem rodičů  poděkovat  Městské části Brno – Vinohrady za poskytnutí finančního daru na LVK ve výši 1500,- Kč pro žáky, kteří absolvovali kurz poprvé.

text: PaedDr. Jiří Boudný, foto: Mgr. Magda Střelská