Ve čtvrtek 25. 4. se konalo okrskové kolo kategorie A McDonald ‘s Cupu. Fotbalový výběr 2. a 3. tříd naší školy se s radostí účastnil. Našim mladým fotbalistům rozhodně nechyběla touha zahrát si fotbal a reprezentovat školu. K lepšímu umístění chybělo snad jen trochu štěstí a sehranosti. O tom, že kluci hráli dobrý turnaj, však svědčí statistika. Celkem jsme dali 8 gólů ve třech zápasech ku 12, které jsme dostali. První zápas byl zpočátku v naší režii, přesto jsme se nakonec museli smířit s remízou 3:3. Stojí za připomenutí, že jsme remízovali se ZŠ Novolíšeňskou, která nakonec brala stříbrnou medaili. Druhý zápas byl opět velmi vyrovnaný, bohužel však i penalta proti nám rozhodla o vítězství ZŠ Jana Broskvy 3:2. Poslední zápas proti ZŠ Měšťanské jsme již dohrávali s vypětím všech sil a výsledek 6:3 nás umístil na poslední (šesté) místo.  Nejlepším střelcem našeho týmu byl Sam Stolař z 3. A. Za výborné brankářské zákroky musíme pochválit Vojtu Jančíka (3. A), bez něj by byl počet gólů v naší síti mnohem vyšší.

Chlapcům děkuji za sportovní nadšení a reprezentaci školy a organizátorům v TCM Zbrojovka za pohodový průběh turnaje.

Sestava: Vojtěch Jančík, Samuel Stolař, Adam Vlašic, Jiří Sovadina, Nikita Hubka, Jakub Řeřucha, Jan Březina, Martin Opletal, Nikolas Vytopil.

Mgr. Ludmila Chuchelová

 

McDonald ‘s Cup 2. a 3. tříd