Děti ze školní družiny se mohly v pondělí 27. září vypravit na návštěvu do prvohor a druhohor. Na školní hřiště totiž přijel Mobilní Trilopark. Skupinky dětí tak navštívily tři stanoviště – na prvním nahlédly až do hlubin praoceánu a osahaly si originály zkamenělých hlavonožců, hvězdic, trilobitů a dalších živočichů. Na dalším stanovišti si zahrály na paleontology a pomocí štětečků odkrývaly kostru raptora. Zde si také mohli zájemci zakoupit sádrové imitace fosilií a koster například šavlozubého tygra, tyranosaura, trilobitů, ammonitů atd. Poslední stánek nabízel možnost vybrat si a vytvořit sádrový odlitek vyhynulých mořských živočichů či části těl (především zuby) dinosaurů, ryb nebo větších savců. Tuto „zkamenělinu“ si děti odnesly na památku i domů.

Hana Blažková,
vychovatelka ŠD