V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Naše dívky bojovaly v městském finále turnaje ve vybíjené
Už tradičně se na jaře konává turnaj ve vybíjené pro žáky a žákyně 3.–5. tříd. Ani letos tomu nebylo jinak. Dívky odehrály svoji základní skupinu již na konci března, kdy po úvodní porážce ve zbývajících dvou zápasech zvítězily a několika letech postoupily do městského finále. Hoši odehráli v těžké konkurenci kvalitní turnaj, ale na postup nedosáhli.
Ve finálovém turnaji nám bohužel chyběla jedna z klíčových hráček, přesto se holky nevzdávaly a zápas od zápasu se zlepšovaly, výhry se však nedočkaly. I tak jsou 5. nejlepším dívčím týmem v Brně, k čemuž jim gratulujeme. Ocenění si jistě zaslouží i jejich sportovní nadšení a píle, když ochotně chodily před vyučováním na ranní tréninky.
Mgr. Tereza Kučerová











