Není snad nikdo, kdo by neznal pohádku ze svého dětství O Budulínkovi. Pohádka o Budulínkovi patří neodmyslitelně do zlatého fondu literatury pro nejmenší. Vlastimil Peška rozehrál pohádku v prostředí lesní hudební školy a nazval ji „Budulínek z hudebky“. Ředitelem školy je Budulínkův dědeček a chodí sem zpívat a hrát i lesní zvířátka. Děj pohádky zůstal zachován. Budulínkova babička vaří výtečný hrášek, který má ráda liška. Budulínek je neposlucha a lišce otevře i přes zákaz. Liška ho unese do doupěte ke svým liščatům a babičce i dědečkovi nezbude nic jiného, než jít Budulínka hledat. Jak to dopadne je celkem známá věc, samozřejmě dobře. A už z názvu je patrné, že v téhle pohádkové komedii pro nejmenší se bude hodně hrát a zpívat. Pohádky byla doplněna spoustou písniček a zhudebněných textů, šlo o takový malý dětský muzikál. Představení jsme se zúčastnili 15. března a u dětí mělo velký úspěch.

Mgr. Magda Střelská

 

Naši prvňáčci navštívili divadlo Radost

Naši prvňáčci navštívili divadlo Radost