V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Návštěva norských kolegyň v rámci programu Erasmus+
Ve čtvrtek 13. listopadu 2025 jsme v naší škole přivítali vzácné hosty – ředitelku a učitelku z Kristiansundské základní školy v Norsku, které k nám zavítaly v rámci projektu Erasmus+.
Na úvod naše škola připravila milé kulturní přivítání. Zatančily mažoretky pod vedením paní vychovatelky Hany Blažkové a poté žáci třetí třídy vystoupili s pásmem písní se zimní tématikou, které nacvičili s paní učitelkou Benáčkovou.
Samotný program začal krátkou prezentací o naší škole, během které jsme představili nejen historii a současnost, ale i projekty, aktivity a akce naší školy. Poté se norské kolegyně vydaly na prohlídku budovy, kterou je provázeli naši žáci. Výklad probíhal v angličtině, a tak měli žáci skvělou příležitost procvičit si komunikaci v reálné situaci a využít jazykové dovednosti v praxi.
Hosté také navštívili několik vyučovacích hodin, aby viděli, jak probíhá běžný školní den. Žáci druhého stupně měli připravené prezentace o České republice a městě Brně. Velmi živou částí programu byla diskuse o rozdílech a podobnostech mezi norským a českým školským systémem, během níž jsme sdíleli zkušenosti, nápady i osvědčené postupy. Do debaty se zapojili učitelé i vedení školy a výměna zkušeností byla obohacující pro všechny zúčastněné.
Na úplný závěr si norské návštěvnice pochutnaly na českém obědě ve školní jídelně.
Celá návštěva proběhla v milé atmosféře a v přátelském a otevřeném duchu. Byla příjemná, inspirativní a přínosná. Věříme, že se spolupráce mezi školami bude dále rozvíjet.
Mgr. Magda Střelská

















