Dne 10. dubna 2019 navštívila žáky prvních tříd zástupkyně Policie ČR s velmi pěkným programem o osobním bezpečí našich dětí. Paní policistka líčila různé nebezpečné situace, se kterými se mohou děti na ulici setkat a vysvětlovala jim, jak se mají zachovat při těchto situacích. Dětem bylo vysvětleno, jaký je rozdíl mezi státním a městským policistou, kdo je pro děti cizí člověk, zopakovaly si čísla tísňových telefonních linek, jak se do telefonu představit a popsat nebezpečnou situaci, co udělat, když se setkají s nebezpečným předmětem, připomněly si zásady malého cyklisty apod.. V závěru byly dětem rozdány kartičky s důležitými informacemi a čísly. Ve škole nám paní policistka nechala knihu a CD nazvané „Policejní pohádky“, děti se už těší na jejich shlédnutí. Beseda byla nabitá spoustou důležitých informací a pro děti byla velmi poučná.

 

                                                                                                                       Mgr. Magda Střelská