I ve školní družině během roku rozvíjíme u dětí čtenářské dovednosti. Letošním tématem je „Cesta kolem světa“. Velice nás proto oslovila nabídka agentury OKI TOUR a jejich interaktivní výukový program „Japonsko“.

Takřka dvouhodinovou prezentací zábavnou formou provázel Čech Honza žijící v Japonsku, společně se svojí japonskou ženou, dcerou a synem.

Děti (ale i paní vychovatelky) se rozhodně nenudily. Dozvěděly se spoustu zajímavostí z běžného života v Zemi vycházejícího Slunce, kde nás stále může něco udivovat a překvapovat. Naučily se
i několik japonských slovíček, a dokonce i celou větu, kterou přivítaly příchod paní Mari. Zábavné byly i pohybové písničky, které jsme si zazpívali jak jinak než v japonštině. V tamějším jazyce si také všichni zahráli známou hru Kámen – nůžky – papír (džan – ken – pon). Prezentace byla také proložena soutěžemi (např. nabírání sójových bobů hůlkami, hádání znaků písma, znalostní otázky aj.).
Vítězové si odnesli moc pěkné ceny – jejich jméno kaligraficky zapsané  písmem kandži, anime nálepky nebo různorodé origami.

Byl to příjemný výlet na východní polokouli 😊