V pondělí 22. 6. 2026 jsme se vydali na školní výlet do Žďáru nad Sázavou. Ráno jsme vyrazili od školy na nádraží Královo Pole, odkud jsme jeli vlakem směrem do Žďáru nad Sázavou. Na cestu jsme se všichni moc těšili. Po příjezdu jsme si vyzkoušeli místní dopravu....
Návštěva z druhé polokoule
I ve školní družině během roku rozvíjíme u dětí čtenářské dovednosti. Letošním tématem je „Cesta kolem světa“. Velice nás proto oslovila nabídka agentury OKI TOUR a jejich interaktivní výukový program „Japonsko“.
Takřka dvouhodinovou prezentací zábavnou formou provázel Čech Honza žijící v Japonsku, společně se svojí japonskou ženou, dcerou a synem.
Děti (ale i paní vychovatelky) se rozhodně nenudily. Dozvěděly se spoustu zajímavostí z běžného života v Zemi vycházejícího Slunce, kde nás stále může něco udivovat a překvapovat. Naučily se
i několik japonských slovíček, a dokonce i celou větu, kterou přivítaly příchod paní Mari. Zábavné byly i pohybové písničky, které jsme si zazpívali jak jinak než v japonštině. V tamějším jazyce si také všichni zahráli známou hru Kámen – nůžky – papír (džan – ken – pon). Prezentace byla také proložena soutěžemi (např. nabírání sójových bobů hůlkami, hádání znaků písma, znalostní otázky aj.).
Vítězové si odnesli moc pěkné ceny – jejich jméno kaligraficky zapsané písmem kandži, anime nálepky nebo různorodé origami.
Byl to příjemný výlet na východní polokouli 😊















