V úterý 5. prosince se na naší škole objevil Mikuláš doprovázený houfem bělostných andělů, ale také strašidelných čertů.
Navštívili všechny třídy 1. i 2. stupně. Nejvíce radosti, ale i trochu strachu z nich měli ti nejmenší, přípravka, prvňáčci a druháci. Ti si pro Mikuláše připravili básničky a písničky. Mikuláš i andělé děti pochválili a obdarovali je sladkostmi. Ti nejhodnější si pak vysloužili i hvězdičku, kterou jim andílci nalepili na čelo.
U starších žáků se však rozdávali nejen hvězdičky. Někteří žáci byli Mikulášem pokáráni za prohřešky a čerti jim místo hvězdičky obtiskli na obličej své černé ruce. Nakonec však všichni přislíbili, že se polepší, takže i oni dostali odpuštění v podobě sladkostí a čerti odtáhli do pekla s prázdnou.
Marcela Kuchyňková