I když letos žáci osmých ročníků na školní výlet nevyráželi nikam daleko, výlet byl každopádně plný nevšedních zážitků. V deset hodin jsme dorazili k bystrcké lávce, kde už na nás čekali instruktoři s nafukovacími rafty. Po krátké instruktáži o bezpečnosti na vodě a informacích o programu jsme vyfasovali slušivé záchranné vesty, vybrali si pádlo odpovídající naší velikosti a věci, které měly zůstat suché, uložili do auta. Čekal nás první důležitý úkol – dostat raft na vodu a sebe do raftu. Všichni tento úkol zvládli velice dobře. Poté, co všechny rafty byly schopny jet správným směrem a celkem rovně, mohla naše asi 5,5 km dlouhá plavba napříč Brnem začít. Během plavby jsme si mohli zazávodit, posádky tří nejrychlejších raftů obdržely sladkou odměnu. Dvakrát se nám do cesty připletly splavy, takže jsme museli rafty přenášet. Měli jsme i krátkou pauzu na svačinu.  Největší úspěch u dětí mělo koupání v řece. To si většina z nich opravdu užila. Převlékáním do plavek se ani mnozí nezdržovali. U některých by to bylo stejně jedno, protože byli celí mokří, jak intenzivně pádlovali. Pak už nás čekalo vytažení raftů z vody, opékání špekáčků a vzájemné sdělování zážitků z celého dne. Také díky krásnému počasí se nám plavba z Bystrce do Pisárek vydařila. Děti si užily dobrodružství, legraci a měly možnost se naučit základním vodáckým dovednostem.

Mgr. I. Šíblová