V pátek 26. ledna navštívili žáci 8. tříd naší školy hudební workshop pořádaný Filharmonií Brno a nazvaný „Na buben se netluče“. Profesionální bicista David Paša je na něm seznámil s mnoha druhy známých i méně známých bicích hudebních nástrojů. Žáci se mimo jiné dozvěděli, že některé se dají naladit na konkrétní tóny, zatímco jiné ne, nebo odkud jednotlivé nástroje pocházejí a z čeho se vyrábí. Ukázal jim také, že hrát se dá i na skleničku nebo na květináče.
V závěru si děti měly možnost zkusit rozeznít veliký tam – tam a společně předvedly své rytmické schopnosti při hře bubenickými paličkami na plastové kbelíky, když doprovázely skladbu Relikvie od francouzského skladatele Camilla Saint-Saënse.
Mgr. Zuzana Poláková

Osmáci se zúčastnili hudební dílny v Besedním domě

Osmáci se zúčastnili hudební dílny v Besedním domě