V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Osvětim
Dne 20. 3. 2024 žáci 8. a 9. tříd ZŠ Mutěnická navštívili největší koncentrační tábor Osvětim – Březinka v Polsku. V pět hodin ráno jsme odjížděli hromadně autobusem a na místo jsme dojeli něco kolem půl desáté dopoledne. Exkurze v koncentračním táboře Osvětim trvala jednu a půl hodiny. Poté jsme se přesunuli do druhé části tábora Březinka, kde jsme strávili další hodinu. Měli jsme velmi milé polské, ale slovensky mluvící průvodkyně.
Žáci si tento výlet nejen užili, ale poučili se i o minulosti tohoto místa a hrozných činech, které se zde za války páchaly.
Beáta Balážová a Karolína Melnyková






