Vážení zákonní zástupci,

 

určitě jste zaznamenali informaci o připravované stávce školskými odbory, která je plánována na pondělí 27.11.2023.

Zaměstnanci ZŠ Mutěnická využili svého práva a rozhodli se ke stávce připojit. Vzhledem k tomu, že z organizačních důvodů není možné zajistit bezpečný provoz školy, bude celá škola včetně školní družiny a školní jídelny v tento den uzavřena.

Naším zájmem je, aby Vaše děti získaly kvalitní vzdělání a aby si ze školních let odnesly co nejvíce užitečných znalostí a dovedností, se kterými najdou v životě dobré uplatnění. Pokud budou vládou navrhované změny realizovány, dojte k poklesu kvality vzdělávání ve školách.

Hrozí snížení počtu hodin, na které dostane škola peníze, což může výrazně omezit možnost dělení hodin jazyků, matematiky, informatiky a dalších předmětů. Nový systém přidělování asistentů pedagogů školám povede ke snížení jejich počtu, což přinese mnohem nižší podporu dětí s podpůrnými opatřeními. Důvodem stávky nejsou platy učitelů, nýbrž škrty ve financování a snížení počtu míst provozních zaměstnanců. V této době je velmi obtížné sehnat pracovní síly na tyto pozice.

Současná situace ve školství nám není lhostejná a připravované změny by měly zásadní dopad na provoz nejen naší školy, ale i na kvalitu vzdělávání našich žáků. Proto vnímáme za velmi důležité projevit nesouhlas s těmito připravovanými změnami.

 

Chci Vás požádat o pochopení a podporu našich požadavků.

 

S pozdravem

 

Magda Střelská, ředitelka školy