Měsíc listopad již tradičně patří celorepublikové informatické soutěži Bobřík informatiky. Opět se do ní zapojili i žáci naší školy v rámci hodin informatiky. Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Výrazný úspěch zaznamenali páťáci, kteří řešili 15 otázek kategorie mini. Ze 41 řešitelů se jich 17 stalo úspěšnými řešiteli, tedy 41 %. Což je o 9 % více než úspěšnost na celorepublikové úrovni.

S informacemi umí nejlépe nakládat Matyáš Ošlejšek, který získal 180 bodů ze 192 možných. Těsně jej následoval Jan Semela se 177 body. Mezi nejúspěšnější řešitele se zařadili také David Němčanský, Doubravka Plíšková a Amálka Blažková.

Jste zvědaví, jak byste dopadli Vy? V archivu testů na stránkách ibobr.cz si můžete testy z předchozích let vyzkoušet.

Mgr. Tereza Kučerová