Vážení rodiče budoucích prvňáčků, velice si vážíme Vašeho rozhodnutí umístit své dítě do naší školy. Všichni zaměstnanci jsou připraveni Vaše děti nejen vzdělávat, ale starat se o ně tak, aby se do školy těšily a cítily se zde dobře a spokojeně. Ve vývěsce před školou...
Pěvecká soutěž
V úterý 10. května se v naší škole konala pěvecká soutěž. Zúčastnili se jí žáci prvního (3. – 5. tříd) i druhého stupně.
Na úvod jsme si zazpívali společně, aby z dětí trochu spadla nervozita. Poté už zněly písničky lidové („Beskyde, Beskyde“ nebo „Tancuj, tancuj“) i umělé. Třeba „Severní vítr, Mravenčí ukolébavka, Skálo, skálo nebo „Dělání“ od oblíbené autorské dvojice J. Uhlíř a Z. Svěrák nebo „Podvod“ Jana Nedvěda a další. Vzhledem k tomu, že děti vystupovaly samostatně (sólo) i ve skupinkách (2-5 členů), rozhodla se porota rozdělit ceny nejen podle věku, ale i v dalších kategoriích.
Výkony byly vyrovnané, rozhodování tedy nebylo jednoduché. Alespoň malá sladkost tak čekala na konci na všechny odvážné zpěváky. Vyhlášení vítězové si následně převzali drobné ceny, avšak největší odměnou pro nás všechny byl společný zážitek a radost ze zpěvu.
Mgr. Zuzana Poláková

