Na naší škole bychom se rádi více věnovali podpoře nadaných žáků. Prvním krokem je však identifikace takových dětí. Proto jsme se rozhodli zapojit do aktivit krajského projektu Podpora vzdělávání nadaných žáků v Jihomoravském kraji. Na konci března tak dostali žáci 4. a 5. ročníků možnost zúčastnit se testování intelektového nadání formou počítačových her.

Přihlášení žáci strávili pod vedením školní speciální pedagožky dvě vyučovací hodiny hraním her v počítačové učebně naší školy. V první hře se děti spolu s archeoložkou Glyfy snažily prozkoumat tajemné obrázkové písmo starobylé civilizace. V druhé hře se pak ponořily do hlubin oceánu a jejich úkolem bylo správně vyvážit sílu hladových podmořských živočichů. Obě hry děti velmi bavily a vůbec si neuvědomovaly, že se účastní měření svého logického myšlení.

Na základě tohoto testování byli u nás ve škole identifikováni čtyři intelektově nadaní žáci a z nich jeden mimořádně intelektově nadaný. Tyto děti mají nyní možnost se zdarma zapojit do různých zajímavých rozvojových akcí jako jsou například příměstské tábory, exkurze na různá vědecká pracoviště a další aktivity pořádané JCMM.cz.