V rámci kampaně Brněnské dny bez úrazů se žáci VII.B a IX.A  zúčastnili  projektu  Preventivní vlak, který byl určen mládeži od 13 let.

Projekt byl situován do prostředí železnice na nádraží v Brně – Králově Poli. Cílem kampaně je, aby se žáci vyhýbali jakémukoliv hazardnímu chování a riskování v okolí železnice.

V prvním vagonu Preventivního vlaku byl speciální kinovůz, v němž se promítal film „To nedáš.“

Snímek vycházel z autentických událostí, které se na železnici skutečně odehrály.

Ve druhém voze žáci měli možnost diskutovat s odborníky i vyšetřovateli, kteří se nehodami na železnici zabývají. Rovněž si žáci vyzkoušeli poskytování první pomoci a seznámili se s prací hasičů.

Akce se nám velice líbila a myslím, že by takových osvětových akcí mělo být mnohem víc.

PhDr. Ivana Bieliková

Preventivní vlak