V krásném jarním květnovém týdnu si mohly děti 0. - 2. tříd vyzkoušet na vlastní kůži, jaké je stát se na chvíli včelkou. Do školy za námi zavítala včelařka paní Iva Drápelová, která děti provedla programem Jak vzniká med. Děti se dozvěděly, jak se pozná trubec,...
Přírodovědná olympiáda
V červnových dnech se konala přírodovědná olympiáda čtvrtých ročníků. Sedm různorodých úkolů otestovalo nejen samotné znalosti žáků, ale i řadu dalších dovedností, včetně práce s textem nebo vysvětlování vlastními slovy. Na pomyslných stupních vítězů obdrželi nejúspěšnější žáci drobnou odměnu.
Za třídu 4. A se na třetí příčce umístila Adéla Kopřivová, stříbro si odnesl Daniel Kalvoda a vítězkou se stala Terezie Matuchová. V sousední 4. B díky identickému počtu bodů máme rovnou dvě bronzové medailistky: Ellen Štěrbovou a Noemi Tarasovou. O stupínek výš se umístila Tereza Lindušková a vítězství si připsala Daniela Malá. Celkově si žáci vedli nadstandardně a jsem na ně pyšný.
Mgr. M. Vrba


