V pondělí 22. 6. 2026 jsme se vydali na školní výlet do Žďáru nad Sázavou. Ráno jsme vyrazili od školy na nádraží Královo Pole, odkud jsme jeli vlakem směrem do Žďáru nad Sázavou. Na cestu jsme se všichni moc těšili. Po příjezdu jsme si vyzkoušeli místní dopravu....
Recitační soutěž 2. stupně
V pondělí 4. dubna proběhla na naší škole tradiční recitační soutěž žáků 2. stupně. Do tohoto školního kola postoupili nejlepší recitátoři ze všech tříd, celkem dvacet šest žáků. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích 6. – 7. třída a 8. – 9. třída.
Musíme s potěšením konstatovat, že dva roky covidové pauzy na úroveň jednotlivých recitátorů neměly vliv, právě naopak. Letošní ročník patřil jistě k těm nejpovedenějším. Žáci se vybraných básnických textů zhostili na výbornou a svým uměním potěšili nejen porotu, ale i ostatní účinkující.
V 1. kategorii se recitace nejlépe povedla Sáře Havlíčkové, Nině Černé a Beatě Balážové. Ze starších recitátorů pak porota nejlépe ohodnotila Rozálii Zahradníčkovou, Annu Březinovou a Lucii Beňovou. Všem vítězkám blahopřejeme a již se těšíme na další ročník.
PhDr. Marcela Kuchyňková, koordinátorka soutěže










