V rámci čtenářské gramotnosti proběhlo na naší škole dne 15.4.2019 školní kolo recitační soutěže

1. – 3. tříd. Všemu předcházelo třídní kolo, kdy z každé třídy vybrali třídní učitelé nejúspěšnější recitátory. Ukázalo se, že dobrých recitátorů je na škole mnoho a třídní učitelé nebudou mít jednoduchou práci. Nakonec do školního kola postoupilo 25 žáků, kteří byli rozděleni do 3 kategorií podle ročníků. Za první třídy se zúčastnilo celkem 9 žáků, za druhé třídy 7 žáků a třetí třídy reprezentovalo 9 žáků. Všichni recitátoři vystoupili s pečlivě připravenou básničkou a na čtyřčlennou porotu čekal obtížný úkol. Po vyrovnaných výkonech nakonec porota rozhodla následovně:

 • v kategorii 1. tříd se na předních místech umístili:
    • Brabcová Lenka (1. místo)
    • Pížová Lucie (2. místo)
    • Adámková Jolanka (3. místo)
 • v kategorii 2. tříd se na předních místech umístili:
    • Kolomazník Marek (1. místo)
    • Modr Štefan (2. místo)
    • Mlýnek Matěj (3. místo)
 • v kategorii 3. tříd se na předních místech umístili:
    • Juřicová Johanka (1. místo)
    • Pavlína Brožová (2. místo)
    • Martének František (3. místo)

Všem zúčastněným děkujeme za jejich výkony a vítězům blahopřejeme!

Mgr. Lucie Doláková Šabatková