Hurá, už zase tancujeme!

Po dvou letech covidové pauzy se v letošním školním roce konečně zase rozběhly i zájmové kroužky. Všichni z toho máme velikou radost, protože nejen pohyb, ale i sociální kontakty nám už moc chyběly. Na ZŠ Mutěnická si mohla děvčata (ale vlastně i kluci – ve skupině máme tři) zvolit Mažoretky a roztleskávačky KIKI.

V 1. pololetí jsme trénovali ještě trošku s obavami – co bude, jak bude a jestli vůbec bude, ale od ledna jsme to už rozjeli na 100% a dovolili si i zaslat přihlášky do několika soutěží.

Poprvé jsme nastoupili před porotu 2. dubna. Bylo to takové zahřívací kolo, některé choreografie jsme ještě neměli dokončené, a tak jsme soutěžili převážně v disciplíně „mažoretky“. Pro naše nejmenší děti z přípravky to byla skutečná premiéra, a  když moderátor oznámil, že prvenství patří jim, některé si vůbec neuvědomily, že vlastně vyhrály. Nakonec jsme z Letovic odjížděli se třemi zlatými, třemi stříbrnými a jedním bronzovým pohárem.

V prvomájový den jsme vyrazili podobným směrem, tentokrát do Blanska na 34. ročník pohybových skladeb. Tato soutěž je pro náš sport obtížná, protože není rozdělena do disciplín, ale jen do věkových kategorií. Těžko se potom porovnávají výkony zcela odlišných tanečních žánrů. O to cennější bylo vítězství nejmenších mažoretek a bronzová medaile pro nejstarší roztleskávačky.

V červnu nás čeká ještě jedna soutěž v Boskovicích. Na tu se chystáme vyrazit se vším všudy, budeme mít připraveno šest mažoretkových a čtyři roztleskávačkové choreografie. Tak nám, prosím, držte palce!

Hana a Kristina Blažkovy, trenérky