V pondělí 19.11.2018 proběhlo na naší škole preventivní screeningové vyšetření zraku u žáků 2. a 3. tříd přístrojem PLUSOPTIX AO9. Tento přístroj zaručil, že se jednalo o bezkontaktní, šetrné a rychlé vyšetření, které umožnilo odhalit řadu očních vad, např. astigmatismus, šilhání, krátkozrakost či dalekozrakost. Tyto vady jsou u žáků čím dál tím častější a objevují se stále více u mladších žáků. Po vyšetření obdrželo každé dítě odbornou zprávu s vyhodnocením měření pro rodiče. V případě pozitivního nálezu byl žák doporučen k očnímu lékaři. Vyšetření bylo provedeno zkušenou ortoptistkou a optometristkou Mgr. Andreou Jeřábkovou. Poděkování patří MČ Vinohrady, která tento preventivní program finančně podpořila.

Mgr. Lucie Doláková Šabatková