V pondělí 13. května se vybraní žáci a žákyně naší školy zúčastnili akce „Školní boulder pohár v 2019“. Boulder je lezení na nízké stěně do výšky max. 5 metrů, lezecké trasy jsou přitom různě obtížné. Pro účastníky bylo připraveno celkem 6 tras, na jejichž zdolání měli neomezený počet pokusů. Všichni žáci zvládli první tři cesty, čtvrtou a pátou zvládli už jen někteří. O zdolání šesté, nejtěžší cesty, se usilovně snažil Nikolas Tesař a Pavel Holý, ale nakonec byla nad jejich síly. Všem účastníkům patří poděkování za dobré výkony, snahu se kterou zdolávali nástrahy jednotlivých lezeckých cest a v neposlední řadě za příkladné chování v průběhu celé akce. Účastníci jmenovitě: Anežka Beránková, Monika Dědková (6. B), Sára Dobrozemská, Klára Zikmundová (7. A), Pavel Procházka (6. A), Nikolas Tesař (7. A), Pavel Holý (8. A) a Jakub Gruza (9. B).

Mgr. Lukáš Musil