Dne 23.1.2024 proběhlo na základní škole Mutěnická školní kolo anglické konverzační soutěže. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. V mladší kategorii si vyzkoušeli svoje dovednosti v anglickém jazyce žáci šestých a sedmých ročníků a ve starší kategorii se snažili uspět žáci osmých a devátých tříd.
Obsahem soutěže bylo porozumění čtenému textu a poslechu a ve finále mluvení na dané téma. Texty a poslechy v soutěži odpovídaly úrovni A2-B1 pro mladší soutěžící, úrovni B2 pro starší žáky. Do finálového mluveného kola postoupili 4 žáci v každé kategorii. Konkurence byla opravdu velká a žáci předvedli v mluvené části brilantní výkony.
Vítězem mladší kategorie se stal Fabricio Rochl z 6.A, vítězkou starší kategorie je Karolína Tarasová z 9.B, oba s maximálním počtem bodů. Oběma patří velká gratulace.
Na druhém místě skončili Leen Bijo z 6.B a Lukáš Lněnička z 9.B. Třetí příčky patřily Erikovi Ambrožovi ze 7.B a Nikitovi Hubkovi z 8.B.
Vítězové budou reprezentovat naši školu v okresním kole anglické konverzační soutěže, které se uskuteční v polovině února. Všem soutěžícím děkujeme za účast, přejeme mnoho hezkých zážitků s angličtinou a další studijní úspěchy.
Za tým angličtinářů Mgr. Ivona Charvátová

Školní kolo anglické konverzační soutěže