Dne 18. března 2022 proběhlo již tradičně školní kolo mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan. Žáci naší školy bojovali ve čtyřech kategoriích – Cvrček (žáci 2. a 3. tříd), Klokánek (žáci 4. a 5. tříd), Benjamín (žáci 6. a 7. tříd) a Kadet (žáci 8. a 9. tříd). Celkem se zúčastnilo 335 žáků.

Nejlepšími řešiteli se v kategorii Cvrček stali Josefa Bendová (2.C), Štěpán Šnajder (3.B) a Matěj Tichý (3.B). V kategorii Klokánek to byli Olaf Plíšek (5.A), Jaromír Martének (4.A) a Eliška Konopková (5.B). V Benjamínovi se pak nejvíce dařilo Adamu Vlašicovi (6.A), Matyáši Ošlejškovi (7.B) a Michalu Žaludovi (7.B). V nejstarší kategorii Kadet skončili na předních příčkách Martin Škoda (8.B), Kristína Zedníková (8.A) a Anna Březinová (9.A).

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme úspěchy v dalších soutěžích.

Ing. Kateřina Gojová, koordinátorka školního kola soutěže

Školní kolo soutěže Matematický klokan