1. března se uskutečnil v jídelně naší školy tradiční Ples pro žáky 2. stupně. O program a celou organizaci se postarali žáci letošních devátých tříd pod vedením krále Dominika Nečase a královny Elišky Wildové. Mottem bylo Ples pod hvězdnou oblohou, proto byla jídelna ozdobena množstvím stříbrných hvězd, které byly nejen na stěnách a stropě, ale vinuly se jako Mléčná dráha i na tanečním parketu.

Výzdobu chystali deváťáci celé dopoledne a po 14. hodině se opět sešli, aby nachystali veškeré občerstvení. Sešly se zde nejen brambůrky, ale objevily se věnečky, různé buchty, cupcaky, chlebíčky i bagety.

V 16:00 hodin celá akce mohla začít! Zahájili ji deváťáci svými originálními nástupy, ve kterých se opravdu blýskli nejen tanečním uměním, ale zvláště překrásnými róbami a obleky. Moc jim to slušelo. Taneční umění předvedly i naše mažoretky. Pak se střídal tanec s různými tanečními hrami, byla připravena i bohatá tombola o úžasné ceny.

Vyvrcholením byl pak závěrečný tanec některých žáků (tedy převážně žaček) z devítek, který byl odměněn obrovským a zaslouženým potleskem. Na závěr byli vyhlášeni král a královna plesu. Pro rok 2024 se jimi stali Samuel Stolař a Karolína Maňoušková. Ti se tedy ujmou nelehkého úkolu uspořádat ples v roce 2025.

Ten letošní ples pak můžeme jen pochválit, myslíme, že se deváťáci své role organizátorů zhostili se ctí. Všem žákům i učitelům pak děkujeme za hojnou účast a doufáme, že jste si užili zábavný páteční podvečer.

Alena Kulendíková a Lucie Danhoferová

 

Školní ples 2024