V listopadu 2019 se konal první ročník hláskovací soutěže v anglickém jazyce. Jednalo o upravenou školní variantu soutěže populární v Británii a USA „Spelling Bee Competition“.

Soutěž byla tříkolová. V týdnu od 11. do 15. 11. 2019 proběhla třídní kola v hodinách anglického jazyka. Žáci si poslechli pět vyhláskovaných příjmení amerických prezidentů a pokusili se je správně zapsat. Každé příjmení si mohli vyslechnout pouze jednou. První kolo vyhodnotila paní učitelka dané skupiny, která pak předala seznam úspěšných žáků Mgr. Janě Řihákové.

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 proběhlo 2. a 3. kolo soutěže. Nejlepší tři žáci z každé výukové skupiny postoupili do druhého kola, ve kterém na základě obrázku museli slovo správně vyslovit, správně zapsat a vyhláskovat. Do posledního kola postoupilo šest nejlepších. V posledním kole se hláskovalo metodou náhlá smrt.  Zvítězila žačka, která vyhláskovala správně nejvíce slov. Všichni účastníci druhého kola dostali sladkou odměnu. Nejlepší tři byli odměněni diplomem a drobnou věcnou odměnou.

Na prvním místě se umístila Karolína Tarasová z 5.B, na druhém Adam Vlašic z 4.A a na třetím Eliška Wildová z 5.A.

Vítězům ještě jednou gratulujeme.

Dětem se soutěž moc líbila, proto se již těšíme na další ročník.

 

Mgr. Jana Řiháková

Bc. Sabina Holcmanová